bolak

V kolika hráčích nejmíň se může hrát fotbal?

Když je několik hráčů vyloučeno (červená karta), tak třeba v sedmi hráčích na každý straně to ještě jde, nebo to už se kontumuje?

Nejlepší odpověď
manon

Utkání nesmí být zahájeno, jestliže některé z družstev má méně než sedm hráčů.

(29)Klesne-li v průběhu utkání počet hráčů jednoho družstva definitivně pod sedm, rozhodčí utkání ukončí a podá o tom zprávu v zápise o utkání.
(30)Má-li některé družstvo na hrací ploše sedm hráčů a jeden z nich v době, kdy je míč ve hře, opustí hrací plochu, takže počet hráčů jeho družstva klesne pod sedm, nepřerušuje rozhodčí ihned hru, ale při nejbližším přerušení hry dotazem u kapitána družstva zjistí, zda tento hráč bude moci pokračovat ve hře, nebo zda má jeho družstvo k dispozici jiného hráče, který by v souladu s pravidly mohl družstvo doplnit.
Do doplnění počtu hráčů družstva na sedm pokračuje družstvo ve hře se šesti hráči.
Jestliže počet hráčů družstva klesne na méně než šest, přeruší rozhodčí okamžitě hru a dotazem u kapitána družstva zjistí, zda jeho družstvo má k dispozici hráče, kteří by v souladu s pravidly mohli družstvo doplnit. V kladném případě rozhodčí hru naváže míčem rozhodčího (v místě, kde byl míč v okamžiku
přerušení hry a s ohledem na zvláštní ustanovení pravidla 8) ihned poté, kdy družstvo může pokračovat ve hře s nejméně šesti hráči. Není-li družstvo schopno počet hráčů na sedm doplnit, rozhodčí utkání ukončí.
(31) Obdobně jako v předešlých odstavcích postupuje rozhodčí také v případě, jestliže počet hráčů v družstvu klesne definitivně pod sedm v důsledku vyloučení hráče.

Zdroj: http://cves-fotbal.webz.cz/Do­kumenty/Pravi­dla_2007.pdf?lo­cation_id=50

Další odpovědi
anonym

Minimální počet hráčů v družstvu je 7.
Utkání může být zahájeno, nastoupí-li za každé družstvo alespoň 7 hráčů.

Alesh

Nechci kecat, ale 3 červ na jedné straně jsou podle mě max. čili 4. červená je konec a kontumace 3:0.

honza19hk

fotbal můžeš hrát třeba jeden na jednoho,ovšem naběháš se jak šulin.

bolak

Alesh: bez důkazu neuvěřim :)