Avatar uživatele
babule

V bytě se mi vyskytují malé mušky,je možné,že jsou z hlíny od kytek?Ovoce v pokoji žádné nemám.Jak na ně?děkuji

mušky v bytě

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, Hory123 před 4849 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Mě se to stane když přesadím květiny, čerstvá zemina to je něco pro ně. Kupuji žluté lepivé šipky a zastrkuji je do květináčů . Oni se na ně nalepí, ale musíte mít trpělivost.Známá dává stroužek česneku do každého květináče,prý jí to pomůže.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

S největší pravděpodobností se jedná o vinné mušky – oktomilky.

Zaručených návodů jak se jich zbavit je na inetu hafo.
http://www.fox­ter.cz/zbozi-detail/7086-lapac-na-vinne-musky-fackelmann

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Parazititické hlístice.
Nasypou se do vody na zalévání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Asi to budou ty octomilky.Já podle složení jejich názvu,dávám do víčka od kompotu trochu octu a kupodivu na něj mají docela žízeň.Letí se napít toho octa a při ty příležitosti se v něm nejspíš utopí.Jinak jsou taky dobré už tady zmiňované žluté trojúhelníky,které se zabodnou do hlíny v květináči a mušky se tam za chvilku nalepí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
slimaczek

Na mušky je řada přípravků od lepkavých štítků až po spreje. Je možné, že květiny přeléváte. Nejlépe zalévat odstátou nebo převařenou vodou. Samozřejmě vychladlou. Čerstvá voda a přelité květiny jsou pro tyto mušky velice dobrou živnou půdou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek