L.G.

Už se ví, co znamená pískat „suchej hajzl“? Viz přepis odposlechů R. Berbra.

Nejlepší odpověď
annas

1. „Udělej ze zápasu suchej hajzl.“ To bude zřejmě jakýsi rozhodcovský argot, mluva podsvětí, jak se ukazuje. Co to znamená přesně, se můžeme dohadovat, daleko od pravdy asi nebude idea, že má Královec řídit utkání podle předem stanoveného plánu

Zjistit, co spojení znamená, nebylo jednoduché. Většina oslovených rozhodčích nevěděla. „V životě jsem to neslyšel. Vím, že Berbr instruoval sudí třeba čísly. Bude to sedmdesát, třicet, říkal,“ prozrazuje jeden z nich.

Nakonec se však tři zdroje shodly. Překlad výroku je úderný: „Jdi do toho natvrdo.“ Tedy: jdi, splň zadání. Přesně to udělal Královec, Liberec poškodil a Sparta získala trofej."

Zdroj: https://www.de­nik.cz/fotbal-zajimavosti/fotbal-berbr-afery-suchy-zachod-20201211.html

--
2. Vysvětlení rozhodčího

"Královec o hovoru s Berbrem: Já to pochopil tak, že mám pískat, co vidím

Co znamená, že ze zbytku máte udělat „suchej hajzl“?
„To nevím. To je ta jeho hantýrka. Já to pochopil tak, že mám pískat, co vidím.“

Na hřišti jste ale udělal hrubou chybu. Neodpískal jste, ani po zásahu videa, jasnou červenou po šlápnutí Frýdka na Malínského. To pak podporuje spekulace.
„To chápu. Lidé vidí cokoli. Já to na hrací ploše ani neviděl a po zhlédnutí monitoru jsem se rozhodl pro žlutou. Na červenou mi to nepřišlo. Nechtěl jsem zásadně ovlivnit utkání.“

Můžete tedy vyloučit, že Berbr po vás chtěl, abyste vedl zápas ve prospěch Sparty.
„Určitě. Já to tak nevycítil.“

https://ispor­t.blesk.cz/cla­nek/fotbal/388297/k­ralovec-o-hovoru-s-berbrem-ja-to-pochopil-tak-ze-mam-piskat-co-vidim.html?fbclid­=IwAR35_k67dK_­Qp9bRfFI2iX65VZ8ksdxDpPM­NThZpZlLjkNR82vVv151DO­TA

Další odpovědi
marci1

Udělat „suchej hajzl“ – ovlivnit zápas bez úplatku.

Policejní uši ten pokyn zachytily před finále domácího poháru mezi Spartou a Libercem. Letenský funkcionář Josef Krula se u Romana Berbra eminentně zajímal o to, kdo duel bude pískat. A tehdejší místopředseda FAČR a „Náčelník“ sudích začal jednat: arbitra Pavla Královce podle mužů a žen zákona instruoval, aby se ke Krulovi náležitě choval, a pak je tu – s prominutím – „suchej hajzl“. Co to znamená? Znalci fotbalového zákulisí se shodují na tom, že Královec řečený „Králík“ má vytvořené podmínky pro to „tlačit káru“ Letenským, ovšem takříkajíc „za nula“, tedy bez úplatku. Berbr by ze splněné objednávky vytěžil maximum přinejmenším „politicky“, vztahově, a později to zužitkoval. Tomu ostatně nasvědčují i jeho další slova: „Jenom jednoduše, jednu politickou věc potřebuju, jo?“ I tak si Berbr upevňoval pozici muže, jehož – bohužel – potřebuje každý. 🙂

https://ispor­t.blesk.cz/cla­nek/fotbal/389236/b­erbruv-slovnik-co-znamena-suchej-hajzl-zmacknout-delete-a-pulberbr.html?ka­pitola=657309

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Dá se říct, že poměrně vysoce fundované odpovědi, díky za ně!