DusanOrlik

Úsporný režim

Potřeboval bych poradit:Mám počítač v úsporném režimu,bere přitom energii a elektřinu nebo je jako kdyby vypnutý a nic nebere?
Doplňuji:
Mám Windows XP.Jaký je rozdíl mezi Úsporným režimem a režimem spánku?Jak se režim spánku dělá?

Nejlepší odpověď
mosoj

Určitě nějakou spotřebu elektriky má a je o něco větší než v režimu spánku. Přesné hodnoty nevím, ale dokázal bych si je změřit.
Každý spotřebič který je v režimu standby má nějakou spotřebu. Pouze spotřebiče které jsou vypnuté mechanickým vypinačem jsou bez spotřeby. Odběr ve standby režimu se liší, u moderních spotřebičů by příkon neměl být větší než 1 w, ale vyskytují se spotřebiče které mají ve standby režimu spotřebu 10 – 20 W !! Pokud jich máte v domácnosti více je to již docela pěkný nepřetržitý !! odběr elektriky.

Zdroj: http://elektro.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=62­74&h=15&pl=42

Další odpovědi
Michal

Bere minimum,,nevím přesně kolik.V režimu spánku si myslím že musí něco také brát,aby fungovaly hodiny,budík ap.
Vypnutí počítače by mělo mít přimo napsáno režim spánku,tak jako Vypnout,restart atd.Nemá,jistě někde bude zkus ovládací panely.

sobol

Úsporný režim vypne všechny nepotřebné součásti (HDD, grafiku, DVD, …) a základní desku převede na minimální napájení, aby udržel to co má v paměti a mohl se znovu zapnout.
Režim spánku uloží obsah celé paměti na HDD a vypne PC, po opětovném startu se původní obsah paměti nahraje zpět a pokračuješ kde jsi skončil. Zapneš ho: Tento počítač (pravym mišítkem) vlastnosti a tam v nějaké kartě najdeš „Zapnout režim spánku“ (musíš mít na disku C: minimálně tolik volného místa jako je paměť v PC a na stránkovací soubor).
Jinak o spotřebě platí výše napsané.