autacek

Uloží-li uživatel Internetu na místo pro ukládání zaheslovaný soubor, je poskytovatel služby oprávněn zkoumat obsah?

Odpovědi
Rohlik

Určitě, protože ty využíváš nějakou službu třetí strany a soubor je v podstatě i jeho – dle smluvních podmínek dané služby s kterými souhlasíš tím, že jeho službu používáš.

ivzez

Podle mne ano. Provozovatel služby stanoví pravidla
a má právo kontrolovat, jestli je uživatelé neporušují.

anonym

ano provozovatel nejen že má na to právo ale podle článku 13 který nedávno prošel má dokonce povinnost podnikat aktivně kroky k dohledávání obsahu šířeného v rozporu s autorským právem. Bez ohledu na to jak jste u dat zkomplikoval čitelnost a jejich zpracování.

Článek 13

Užití chráněného obsahu poskytovateli služeb informační společnosti, kteří ukládají a zpřístupňují velké množství děl a jiných předmětů ochrany nahrávaných jejich uživateli

1. Poskytovatelé služeb informační společnosti, kteří ukládají velké množství děl a jiných předmětů ochrany nahrávaných jejich uživateli a zpřístupňují je veřejnosti, přijmou ve spolupráci s nositeli práv opatření, která zajistí fungování dohod uzavřených s nositeli práv ohledně užití jejich děl nebo jiných předmětů ochrany nebo která zabrání tomu, aby byla prostřednictvím jejich služeb dostupná díla nebo jiný předmět ochrany, který nositelé práv na základě spolupráce s poskytovateli služeb identifikují. Tato opatření, např. používání účinných technologií rozpoznávání obsahu, musí být vhodná a přiměřená. Poskytovatelé služeb poskytují nositelům práv dostatečné informace o fungování a zavedení těchto opatření a případně jim podávají i odpovídající zprávy o rozpoznání a užití děl a jiných předmětů ochrany.

něco jiného je, že data můžete nahrát v podobě šifrované opravdu kvalitní šifrou (tím skutečně není myšleno heslo zip archivu ale silné šifrování celého souboru), pak provozovatel sice má nadále povinnost takový obsah prozkoumat ale už toho velmi prakticky nebude schopen.