vivatisCZ

Ukradené bitcoiny. Lze to řešit? Jaká je šance na vrácení?

Ahoj, stačila chvilka nepozornosti v zabezpečení mého účtu a z účtu mi zmizela nemalá částka v bitcoinech.
Lze to řešit s policíí? Popřípadě jaká je šance na vyřešení a dopadnutí hackera?
Jak se také při oznamování řeši volatilita bitcoinu? Částka kterou mi ukradli může mít za 2 hodiny úplně jinou hodnotu.

Odpovědi
Pepa25

Bitcoin nemá žádnou hodnotu, má jen cenu: pořizovací nebo aktuální tržní. Šance získat něco zpět je nula (pokud nebyl odcizen HW).

autacek

Řešit to lze, navrátit to takřka nelze, jednou z vlastností této „měny“ je to, že patří právě tomu, kdo ji zrovna má.

Dochy

Obávám se, že bys musel vědět kdo to ukradl. Bojím se, že nikdo další to nezjistí.

Alesh

Můžeš to víc popsat? O jakou částku jde? Kde jsi to měl peněženku? Jak se to stalo, že došlo k té krádeži?
Jako oznámit to nepochybně jde, zabývat se s tím určitě budou muset, ale dost možná to odloží, neboť nebudou schopni dohledat pachatele, ale jak říkám, je to krádež jako každá jiná. Ani ve virtuální prostoru se krást nesmí. Je to vlastně velmi podobné situaci, kdyby ti někdo vysál účet v bance.

Tomáš1234

Lze to řešit. Ale to bys musel napsat, odkud a jak byly ty coiny ukradeny…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.