Petr7974

U které banky si mám založit konto?

Zdravím :) Je mi 16 a chtěl bych mít své konto. Nejlépe samozřejmě u banky, kde nebude žádný měsíční poplatek, platební karta zdarma a také i internetové bankovnictví zdarma atd… Hodně bank má tyhle věci zdarma, ale nevím, která banka má nejlepší podmínky. Znáte ze zkušeností nějakou fakt dobrou banku, která má pro studenty vedení účtu zdarma a nejlepší výhody? Děkuji moc ;)

Původně
u KTERÉ U KTERÉ BANKY SI MÁM ZALOŻIT KONTO?

Odpovědi
Kepler

Nabídka je široká, my ti banku hledat nebudeme, kritéria si zvol sám a taky si sám vybírej. Nepleť si tento web s bezplatnou poradnou. Stejně bychom ti poradili blbě.

Lamalam

To, že banka nabízí služby zdarma, neznamená, že je to bude ta nejlepší možná volba. Co její historie, stabilita, dostupnost poboček, hospodářské výsledky? Ale chápu, že každý má při výběru banky jiné priority.

marci1

Zde máš označený výběr nejlepší banky pro studenty: https://www.skrblik­.cz/banka/ban­kovni-ucet-pro-studenty/
🙂

Dochy

Ještě před časem bych jednoznačně doporučoval mBank, o něco později Airbank. V současnosti si myslím, že u těchto bank bys neměl prohloupit, ale volba už není tak jednoznačná.
Airbank poněkud skrouhla úroky z vkladů a jestli se nemýlým, vzdala „TOP 3 garanci“. MBank poněkud šíleně překopali internet banking, ceník, zrušili mForum apod… Zdaleka teď mBank není tak uživatelsky vstřícná jak bývala. Podmínky si ale určitě prověř, netuším co přesně požaduješ.

nyjono

Doplním Dochy, porovnej se Zuno.

Rokio

Doporučuji běžný účet u UniCredit Bank. Tento běžný účet má tyto výhody:

  • zdarma zhotovení platební karty
  • zdarma vedení účtu
  • bez poplatků
  • zdarma internetové bankovnictví + je na velmi dobré úrovni

poznámka: Pokud si ho sjendáš, DOPORUČUJI HO MÍT DO 27 LET (Tehdy je kompletně bez poplatků.), protože lidé mající věk 27 let a více musí mít na něm měsíčně příjem minimálně 12.000 Kč, jinak se platí tučné poplatky.

McArthur

Fio banka (www.fio.cz). Účet je bez poplatků včetně plateb na Slovensko a zpět do ČR a hlavně tam nejsou podmínky typu minimální příjem apod. Karta je samozřejmostí.

Jsi ale student, takže účet od Fio zkus porovnat se studentskými konty jiných bank. Fio Ti nedá bonusy, za které dříve nebo později stejně zaplatíš.