bigo

U jake banky je momentalne nejvyhodnejsi hypoteka? Chceme koupit s zenou dum do dvou milionu.

Koupe domu.
Doplňuji:
Jen jsem chtel na slusnou otazku slusnou odpoved,necitim se jako pitomec ani jako tunta.

Nejlepší odpověď
zzzzz

To se nedá takto posoudit, je hodně faktorů, které mohou konečnou nabídku ovlivnit. To že banka nabízí běžný úrok třeba 3%, neznamená, že je budete mít, můžete se dostat i níž, také vám může banka odpustit různé poplatky, odhad nemovitosti, vedení hypotéky atd. To vše pak stanoví konečnou cenu hypotéky.

Doporučím vám neobcházet banky, ale najít si nejlépe po známosti na doporučení nějakého dobrého poradce a požádat ho, aby vám vyhotovil více nabídek.

Nejlevnější hypotéka neznamená nejlepší, hypotéka je na dlouho a pokud by jste se v budoucnu třeba dostali do problému, je dobré vědět, že vás banka nesedře z kůže.
Doplňuji:
Mosoji stavební spoření má o dost vyšší úrok než mají hypotéky:-)

Další odpovědi
Pepa25

Není možné jednoduše odpovědět, záleží na více faktorech (např. banka má pro určitou fixaci nejnižší sazbu, ale požaduje pojištění schopnosti splácet, které celkové náklady prodražují nebo některé banky mají výhody při používání dalších bankovních produktů). Kdyby byla jen jedna nejvýhodnější, tak si tam berou hypotéku všichni, ne?

msi

Sorry, ale tady se na to bude ptát jedině pitomec! Oběhej logicky banky, která poskytne nejlepší tu vybereš… jsou poradci apod… přímo tam si sjednáš nezávaznou schůzku…a ty lezeš na odpovedi.cz a ptaš se… ty si dobrej ťunťa teda.

mosoj

Ty bago. Budeš rád když to seženeš někde za 5% úroku. Víš že to je 100 000 Kč ročně za první roky jenom na úrocích ? No nic pokud máš na to příjem, tak je to legrace. Také bude nějaká údržba.
Doplňuji:
3% nedává ani stavební spořitelna ze stavebního spoření.

postcd

hypotéku bych si nebral, ale pokud ano, tak bych hledal na netu (google.cz např.) něco jako: srovnání/porovnání hypotéky.

dále kontaktoval ty banky třeba mailem a pak si z toho udělal nějaký obrázek který banka bude asi nejvýhodnější, to určitě zabere nemálo času

dále vyhledat různé zkušenosti lidí co měli hypotéku u těch bank

Dochy

Zkoukni nabídky na webu a pak to zkus oběhat či obvolat (stejně budou chtít os. schůzku)
Záleží také kolik peněz máte svých.

Za sebe doporučuji mBank, info mají na webu vč. aktuálních sazeb a požadované pojistky. (Jedno mínus mají za tu pojistku, tváří se, že je volitelná, ale myslím, že na ni trvali)
Ale doporučuji jít na jejich fincentrum, na zprostředkování přes agenty jsem slyšel nějaké stížnosti (to samozřejmě nemusí být pravidlem)

Mosoji: Zas mimo. V současnosti je úvěr ze stavebního spoření podstatně horší než hypotéka. Sám jsem ze stavebního spoření zdrhnul. A i přes nutnost zaplatit pokutu bych na tom měl ve dvou letech asi patnáct tisíc vydělat. A ano, ty úroky jsou docela mastné. Můžeš se rozhodnout. Buď platit nechutné úroky a za 20 let mít vlastní dům bez dluhů, nebo platit nechutný nájem a za dvacet let platit ještě nechutnějsí nájem.

eva.krizova@

JESTLI CHCETE, PISNITE, PORADIM ZDARMA A RADA, JE TO NA DELSI VYSVETLOVANI A CHCE TO PAPIRY…VYRIZUJI LIDEM VLASTNI BYDLENI MOC CASTO, JAKOU MATE ZASTAVU?CHCETE BRAT 100%HYPOTÉKU?MATE UZ NĚJKÉ ZÁVAZKY?PROSTĚ SE OZVETE, PORADIM I S VYRIZOVANIM, KAZDA BANKA NABIZI NEJAKE VYHODY I NEVYHODY, TAK VYSVETLIM

Mgr.Bc.Eva Křížová, DiS.
Finanční konzultant

Broker Consulting, a.s.
Jana Šoupala 1, 682 01 Vyškov
mobil: 778 010 333
e-mail: eva.krizova@bcas.cz
www.bcas.cz

Pepa25

Mosoj: o čem to mluvíte? Průměrné sazby nových hypoték: http://www.hy­poindex.cz/hy­poindex-vyvoj/

mosoj

Mistře o tom kolik bude platit na úrocích. No tak když to sežene za 3% tak bude platit cca Kč 60000 ročně. Vo co go !
Stejně je to hrozná částka.

Agneta ono to bude pomalu klesat tak jak bude splácet. Nicméně 50% určitě zaplatí navíc. Nebo bude platit splátky velké, co já vím jak je na tom finančně. To je jeho věc.

mosoj

Ale dost lidí si to neuvědomuje neboť si to neumí spočítat.

Pepa25

Neřekl bych, že si to většina lidí neuvědomuje, úrok řeší každý a každá banka jim dá tabulku se splátkami, kde vidí, že v anuitním splácení platí na částku poměrně velký úrok. Ale to je vlastnost anuitního splácení, fakticky platí vždy ta 3%. V konkrétním případě mi to vychází (při 3%, 20 letech a 2 MCZK): splátka 11 040 Kč, úroky 1. rok kolem těch 60 tis., úroky celkem za 20 let 654 tis. Samozřejmě je varianta neplatit té zlé bance nic a nadále platit těch 11 tis. na nájmu …

mosoj

Tvůj názor odporuje počtu osobních bankrotů.
Varianta 11 000 Kč nájmu a 11 000 Kč splátky je nebe a dudy. U té splátky jsou energie, náklady na údržbu či pojištění jaksi navíc.

Agneta

Dobrý nápad…půjč si 2 milióny a zpátky zaplatíš 6 miliónů:DDDDDD

Agneta

Vepište odpověď…http://t­apravapujcka.cz/