MK44

Televizor s rozlišením 4K

Máte zkušenosti s televizorem, který má rozlišení 4K? Jak se dá využít, jaká zařízení jsou k jeho využití nutná? Jak jsou dostupné filmy v 4K? Vysílá se někde v tomto rozlišení? Jaký je výhled rozlišení 4K do budoucnosti?
Díky za informace i za názory.

Nejlepší odpověď
cochee

BluRay disk s obsahem označeným jako „Mastered in 4K“ – přehratelné na všech BR přehrávačích, ale 4K obsah kromě vyššího rozlišení poskytuje i rozšířené barvy – toto dokážou jen novější 4K přehrávače, vyhovující specifikaci x.v.Color. Dnešní nabídka titulů – k pláči. Btw zkušenosti má asi málokdo, nejlevnější 4K TV je Toshiba za nějakých 200 kKč, ceny ostatních 4K televizí se pohybují v současnosti mezi půl a celým megem.

Další odpovědi
autacek

V dnešní době pro běžného smrtelníka úplně zbytečné a zatím cenově nedostupné. O obsahu co na tom přehrávat nemluvě..

Možná za pár let…

Jsemtady

V soucasne dobe u nas vysila par kanalu v HD. Coz je sotva polovina. Snad jedine pokud mas ipad, nebo tak neco tak si to budes moct propojit. Abys poznal rozdil, tak musis mit opravdu velkou uhlopricku. Casem to nejspis bude standard spolu s tim jak se ty displeje zlevni a vyrobci budou chtit prodavat vic a vic televizi. Ale myslim si, ze to bude jeste x let a kdo vi co nakonec bude.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.