Lukes888

Taky vám chodí do e-mailové schránky takovéto e-maily? Zkoušeli jste na ně reagovat?

Doplňuji: Na 98% se jedná o podvodníka. Tato pošta mi vždy skončí v nevyžádané poště. Když jsem ji tam uviděl, zkusil jsem ze srandy odepsat :D :D . A ejhle : ,,Ruská žena"= podvodník. I když jsem kdysi někde četl, že jsou tímto ruské ženy pověstné že sedí celý den u pc a ,,otravují" muže z Evropy. Taky se stačí podívat na tu gramatiku která nedává smysl.A co myslíte vy?

Obrázek je vlastní screenshot z emailu.
Zdroj : vlastní obrázek.

Nejlepší odpověď
Edison

Tyhle majly zásadně ani NEOTEVÍRAT!!! Natož na ně odpovídat!!!

Další odpovědi
Malvína

Tento typ e-mailu mi nepřišel. Zprávy s pochybným e-mailem ani neotevírám, ale rovnou hážu do SPAMU.
Pro jistotu bych na to ani neodpovídala. Dnešní hackeři jsou vychytralí, bacha na to.

Kepler

Já sice poštu od ruských žen nedostávám, asi se rozkřiklo, jak Rusy nenávidím. Ale za to chodí občas anglicky psané z Afriky, nebo s mizerným překladem. Ještě neví, že to taky mají marné. Všechno rovnou smetu jako spam, ani to neotvírám.

anonym

Mi chodí zase e-maily od pochybných Češek, několikrát mi přišlo i více najednou, věta vždy začíná stejně, jen jméno a věk je jiný. Většinou hledají vztah nebo seznámení, jak tam stojí, mnohdy i sex. Je to jasný podvod a dá se to odhalit už z nadhledu. Vždyt jak by vám mohla psát na e-mail žena, kterou ani neznáte, když ani většina vašich známých váš e-mail nemá. Nejlepší je to hodit do spamu a nevšímat si toho.

Lukes888

Malvína: Udělal jsem screen, a mail jsem smazal a samozřejmě jsem už neodpověděl.

Edison

Teď už je to jedno. Jakmile jsi si tem mail otevřel, už to mohlo pracovat ve prospěch útočníka. Nemluvě o tom, jestli jsi kliknul na „odpovědět“, o „odeslat“ ani nemluvím.

Lukes888

Edison : Nejsem tak blbej abych někomu psal něco ze svýho života. Jen sem ze srandy odepsal :,,jak se máš?"

Edison

Nejde o to, co odpovíš. Jde o to, že vůbec odpovíš. To nejjednodušší, co ty majly mnohdy dělaj je to, že jsi právě ověřil ten svůj mail jak funkční, tedy pro spam a další útoky jak dělaný. Dál ti to „vycucne“ adresář a všechny emaily, který to najde odešle útočníkovi. Ten je pak v tom lepším případě, používá ke spamování. Další věc, co to umí, zejména, pokud v tom je JAKÁKOLI příloha, včetně obrázků, zvuků a podobně, že to může obsahovat škodlivý kód (virus), který otevírá nejen tvůj comp, ale klidně i router, celou síť, klidně i další compy v síti proi další sofistikovanější útoky. Zase v tom lepším případě jen k tomu, že z tvého compu budou odesílány spamy.

Lukes888

Aha. No kontakt jsem zablokoval. No snad se nic nestane mám placený kvalitní antivir.

Edison

To je všechno ex-post. Jestli to něco udělat mělo, tak to už udělalo. A víš, proč se to dělá takhle? Protože zevnitř ten antivir není tak účinný, jako z venčí. A navíc… jako každá kvalitní ochrana může pouze reafovat na hrozby aspoň předpokládané. Pokud útočník udělá nějaký nový algoritmus, žádný, ani ten nejkvalitnější antivir, na to reagovat nebude. Jinak se tomu říká problém Achila a želvy.

Lukes888

Díki za informaci.

Lukes888

Šel jsem s ním i pár krát na dark web a zatím se nic nestalo. I když kdo ví? Tím nezpochibnuji tvoji odpoveď.