Lgee

Stály jste se někdy obětí internetového podvodu?

Odpovědi
GM

Ne, „nestála“. Tak blbá nejsem.

zjentek

Já určitě. Nějací podvodníci odtud mně lezou do profilu na seznance, podstrkují mně falešné profily a tahají takto nezákonně informace. A nejen tam. Podle mýho jde o bezpáteřní pokrytce, vydávající se rádoby za svaté a paradoxně si libují v „moudrosti“, přičemž jejich chování vypovídá o opaku 🤷‍♂️

GM, ty jsi tak roztomile naivní… (;

Co když tady a teď sedí někdo, kdo zná tvé pohlaví, adresu a mnoho dalšího, včetně velikosti chodidla? Představ si, že někoho prověřuješ/stal­kuješ po netu. Co uděláš hned z první? Prubneš Google a prověříš potenciální účty/stránky oběti. Můžeš nalézt třeba inzerci. Různou. Čím více, tím více se ti nabízí možností k prověřování, zda jsi „trefila cíl“. Anebo seznamky- tady se ti skýtá celá škála možností jak získat informace. Pak už jedeš v lajně, máš mnoho údajů, včetně mobilu, takže se cítíš nad věcí, vítězně. Vše prověříš, nemáš pochybnosti. A nakonec se ukáže, že třeba celá léta prověřuješ fiktivní účty/osobu- pod údaji je nastrčený „blbeček|“, který je ovšem o všem srozumněn a vede tě přesně tam, kde máš být. Přesto tedy nemáš pochybnosti. Umíš si vůbec představit tu dokonalost, takovou DOKONALOU ANONYMITU? Leda by ti došlo, že ses zamotala do něčeho mnohem hlubšího. Do čehosi, co přesahuje tvé schopnosti, hranici tvého chápání. Tedy se nakonec ukáže, že přes všechnu tvou snahu, zázemí a tobě poskytnuté prostředky/sou­činnost seš jen rybka tvořící hejno sardinek, okolo kterého již krouží několik kepor kaků a pomalinku tvoří vír… Sakra, žere kaporkak sardinku?

„Nejsem tak blbá“… 😂😂😂

Rokio

Ano, ale pouze jednou. Dal jsem peníze do Arboletu a stalo se z něj letadlo. Arbolet pak svoji činnost skončil a investorům nedal ani korunu.

Naštěstí mě to stálo asi jenom 10.000 Kč.

jirka F

Zatím naštěstí ne.

elkon

„Nestály“.

cappuccino

Malem! Prodavala jsem neco na Bazosi a napsal mi zajemce, ktery okamzite poslal stranky na Zasilkovnu, kde po me chteli cislo platebni karty. Podezrele mi bylo i to, ze ani nejevil moc zajem o zbozi, ale podklady poslala okamzite!
Pak se mi to stalo jeste jednou s DPD, v podstate totez.

Pepa25

Rokio: technická poznámka: z projektu se nestává letadlo – buď od začátku funguje neormálně nebo je to od začátku letadlo. Arbolet a další tisíce kryptoměnových projektů jsou od začátku letadla.