Horryk

Stačí dva externí HDD disky (jeden jako kopie druhého) jako dostatečná záloha stažených souborů na tyto disky?

Chtěl bych si koupit dva externí HDD disky, jeden na stahované soubory a druhý jako kopii toho druhého. Bude to stačit, když se jeden disk někdy pokazí? Je v tom nějaké riziko?

Odpovědi
pan Straka

Osobně bych doporučil spíše zálohovat na cloud nežli na disk. Samozřejmě, že když se jeden disk rozbije, je tu stále ten druhý, ale stejnou práci udělá i právě onen cloud a navíc se tím odstraní riziko, při němž by byly poškozeny oba disky najednou (např. požár, povodně atd.).

Třeba Google Drive nabízí 15 GB zdarma, ale už za 60 Kč měsíčně se dá pořídit 100 GB prostoru. Záleží na tom, co chceš zálohovat, resp. jak velké to má být.

elkon

V tom případě je lepší NAS s dvěma disky a nastavením zrcadlení. Moje zkušenost. Mám NAS Synology a jsem spokojen. Mám zde nejen své zálohy, ale také množství filmů.

anonym

Je lepší vložit anketu.