AndyT

Jaké je správné rozlišení fotky A6 rozměrů?

Dobrý den, chtěl bych si vytisknout fotku o rozměrech A6. Jaké rozlišení by měl mít ten obrázek, aby ten obraz byl ostrý?
Děkuju

Odpovědi
anonym

Minimální rozlišení pro takto malou fotku je cca 190 dpi.
Optimální (minimum*) pak 300 dpi.
Předpokládám, že konkrétní rozlišení obrázku si budeš schopen dopočítat…
😉
Ale samozřejmě záleží i na vlastnostech konkrétní tiskárny…
___
Pokud bude mít obrázek rozlišení vyšší, stejně je

  1. tiskárna (běžná) zkrouhne
  2. nepoznáš (oproti 300 dpi) rozdíl

mosoj

Ve fotografii se považuje rozlišení 300 DPI za kvalitní. Lidské oko více nerozliší.
A6 se zhruba rovná formátu 10 × 15 . Na tento rozměr ti stačí obrázek o velikosti cca 2,1 MPx což je 1771 × 1240 pix. Takže každý 2 MPx foťák ti dá obrázek na rozlišení 300 DPI při rozměru 10 × 15 cm.

huxa

Dle toho, jak přesnou máš tiskárnu. Většinou platí čím víc, tím líp.