Spotřebuje průměrná plazmová TV více energie než LCD?

Známý mě odrazuje od koupě plazmové televize a něco o tom proběhlo i v tisku. Že plazma žere více elektřiny než LCD a než je udáno na štítku. Je v tom fakt takový rozdíl?

Odpovědi
Marky71

Dnes již jsou, při použití nových technologií pro plazmové televize, spotřeby srovnatelné. Pokud se jedná o starší model, tam opravdu spotřeba plazmy byla výrazně odlišná než spotřeba LCD.

hem

Průměrná plazma spotřebuje o 2× více energie než průměrné LCD. Při srovnání s LED televizorem plazma dosahuje 3× větší spotřeby.

„Úsporné“ plazmy se spotřebou přibližují k tradičním LCD panelům (asi 1,5násobek spotřeby).

Zdroj: http://review­s.cnet.com/gre­en-tech/tv-power-efficiency/