rouba

Splátka auta

Mám dotaz,vzali jsme si auto na leasing na 6 let splátek,máme 2 roky zaplaceno,jsme mladá rodina a narodilo se nám mimčo a prostě to neutáhneme,Dá se to zrušit,nebo co vůbec se dá dělat?děkujeme moc za radu a odpověd tom

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Leasing auta se dá prodat. Prodáte vlastně auto za cenu leasingu s tím, že ty dva roky můžete od ceny odečíst. Poté leasing zaplatíte celý leasingovce.
Zrušit se to myslím nedá a pokud ano, nedostanete zpět ty dva roky a možná ještě něco doplatíte.
S prodejem musí leasingovka souhlasit.

Další odpovědi
standa

Ta odpověď je bohužel velmi ´studená´ :
„Bez souhlasu leasingové firmy žádnou změnu udělat nemůžete“

Nejprve si sežeňte nového ´kupce´ a pak společně zajděte do leasingovky a požádejte o změnu.

Pokud kupce neseženete a splátky přestanete platit, tak se vystavujete vážnému riziku, že vám auťák seberou a 2 roky splátek budou tzv. v háji ☹

adavo

Každopádně si dojděte do společnosti která Vám poskytla leasing a vysvětlete situaci určitě najdete nějaké řešení hlavně plaťte ať nepřijedete o peníze i auto