jkoci

Souhlas zaměstnavatele – ŽL na VPP

Dobrý den,
chci si pořídit ŽL na VPP. Jelikož to bude ve stejném předmětu činnosti, potřebuji souhlas zaměstnavatele. Jakou fyzickou podobu má ten souhlas? Nějaký formulář? Nic takového jsem na netu nenašel.
Nechci zbytečně litat mezi živnosťákem a prací.

Nejlepší odpověď
Mapel

Žádost se píše volnou formou;. Pokud chceš podnikat ve stejném oboru jako tvůj zaměstnavatel, tak bych vám to nepovolil a dal vybrat. Podnikej, ale rozvaž pracovní poměr, nebo zůstaň zaměstnancem, ale pak ve stejném oboru nesmíš pracovat.
Já bych si to nedokázal představit jak stíhat obojí. V práci se stihnu tak akorát najíst.

Další odpovědi
jmhad

„Žádám o souhlas s vystavením živnostenského listu pro moji osobu na pracovní činnost…,kterou budu vykonávat mimo pracovní dobu na svém hlavním pracovišti a svými pracovními pomůckami“.
Styl si můžeš upravit třeba podle http://www.vzory-zdarma.cz/ostat­ni/rady-a-postupy/jak-sepsat-zadost/.

Pro úřad bude zřejmě stačit,aby zaměstnavatel pod to napsal „souhlasím“,razítko a podpis.
Jenže to „souhlasím“ by tam napsal jen blb.Je třeba se předem podívat, zda tohle vůbec nezakazuje tvoje pracovní smlouva.Ale i tak je to pro určité pracovní činnosti stanoveno určité opatření.Je proto třeba zvážit, zda je vhodné dráždit zaměstnavatele takovou žádostí,či vymyslet nějakou fintu,třeba dělat na dohodu a ŽL kamaráda.To záleží na vztazích,třeba to vyjde,třeba to bude kopanec do .....

Zdroj: http://www.vzory-zdarma.cz/ostat­ni/rady-a-postupy/jak-sepsat-zadost/