jejdanajky

Soud u rozvodu výživné rozvedené manželky nepřiznal, jak NYNÍ formulovat výživné manželky v dohodě?

Manžel nyní s výživným manželky souhlasí, ale již není možné sepsat DOHODU V PŘÍPADĚ ROZVODU, když máme již po rozvodu.

Odpovědi
standa

Omlouvám se, ale mám mírný zmatek v pojmech.
Pokud jste měl(a) na mysli toto:

  • rozvedená manželka žádala na exmanželovi výživné (na sebe) dle ustanovení § 92/1 (viz zdroj)
  • soud tento návrh neschválil
  • exmanžel však později s návrhem souhlasil

…tak pak není vůbec podstatné, že soud původně návrh neschválil.

Důležité je, že se exmanželé DOHODLI (nejlépe písemně). Soud příjde na řadu až později až exmanžel tuto dohodu přestane dobrovolně plnit, tak pak může exmanželka podat návrh k soudu, který rozhodne zda na výživné bude mít i do budoucna nárok.

Zdroj: http://www.za­konycr.cz/sez­namy/094-1963-sb-zakon-o-rodine.html