pepe88

Slyšeli jste o tom, že domácí televize odposlouchávají konverzace?

Hlavně značka Samsung.

Nejlepší odpověď
gecco

Každá mašinka s napojením ´ven´ je potenciálně zneužitelná k odposlechu…
A každý, kdo tomu aspon trochu rozumí, to ví…
😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

… což tv, telefon, a elektronika vcelku nevadí, velkej bratr dneska vidí a slyší všechno, horší je, když poslouchá drbna sousedka …

Roman71

Pokud televize nemá vestavěnou nebo připojenou kamerku s mikrofonem, hrozí jen to, že výrobce bude (na základě souhlasu majitele a vytvořeného účtu) shromažďovat informace o používání výrobku a internetových služeb.

S kamerkou a mikrofonem už je to „vyšší úroveň“ rizika skutečného sledování.

Kepler

Já to považuju za fámu. Pokud to není TV s internetem, žádné napojení ven neexistuje, jen zvenčí: Tv anténa a elektrická síť. To by už i záchodová mísa mohla sledovat kvalitu mých finálních produktů… 🙂

Roman71

Samozřejmě, že TV bez internetu je jen přijímač DVB-T signálu.
Faktem je, že některé starší modely TV značky Samsung měly ve firmware jisté „díry“, které by mohly být zneužity ke „špehování“ uživatele, pokud byla TV zapnutá, připojená k internetu a vybavená kamerkou s mikrofonem. Pokud byly všechny tyto podmínky splněny, bylo tu bezpečnostní riziko. Jenže po nějaké době byl software potenciálně napadnutelné TV aktualizovaný a „špióni“ měli po žížalkách. Největším rizikem je tedy stále neopatrný důvěřivý uživatel.

Něco jiného je, když dám souhlas se shromažďováním informací v menu TV, vytvořím si uživatelský účet a připojený internet se v tu chvíli stává otevřenými vrátky do domácnosti. Výrobce ví, jaké aplikace používám a jak často, ví o mnou sledovaných programech a mnou využívaných on-line poskytovaných službách. Je to v podstatě stejné, jako na kterékoliv sociální síti s tím rozdílem, že do TV nemůžu vkládat své vlastní příspěvky 🙂

gecco

Keplere – obávám se, že tahle otázka je právě na SmartTV…
😉