Sledování práce na PC u zaměstnanců

Ahoj!

Nedávno se v televizních zprávách objevila informace o tom, že stále více zaměstnavatelů monitoruje činnost zaměstnanců na PC.

Zajímalo by mně, kde se v PC (za předpokladu, že není nasazen nějaký extra špehovací program) ukládájí informace o spouštění programů, délce jejich používání atp. Je možné tyto logy nějak změnit nebo smazat aniž by to poškodilo systém?

Odpovědi
mojitek

Nejsem odbornik,ale i kdyz vymazete historii v PC,tak se to da pry normalne najit.Tak pozor na brouzdani v pracovni dobe..

GangstaHelper

Takové informace se ani moc v PC nelogují, opravdu, aby to za něco stálo, je nutný „špehovací“ program.

Pokud kliknete pravým na Tento počítač, pak Spravovat, zde můžete zobrazit Prohlížeč událostí. Jsou zde 3 složky. Logují se hlavně chyby v aplikacích a změny v systému.

SinceX

Pokud Vaše firma nedala do Vašeho počítače program „keylogger“, nebo jinou aplikaci, tak by Vám to nemělo logovat, existují programy typu monitorování: Například Váš šéf se chce podívat co právě na PC děláte, zapne program dá nějaké označení, například „15“ na jeho monitoru se objeví vaše okno co děláte, brouzdání, psaní na IM aplikacích, nebo práce ve Wordu, tento program se nedá vypnout, jedině pokud to smažete z jeho počítače. V prohlížečích jako je: Mozilla Firefox, IE, Opera atp., smažte historii a cookie „soubor“, který ukládá Vaše hesla, poslední připojení atp. .