xiperio

Škodí LED televizi časté přepínání kanálů?

Pokud budu na led televizi neúměrně často ovladačem přepínat mezi programy stále dokola (např. Nova, ČT, PRIMA , STV atd.). Má to vliv na technický stav televize? Může tam něco předčasně odejít?

Odpovědi
Arne1

Po čase (po několika letech) ti budou blbnout kontakty v ovladači.

led

Batéria na ovládači sa skôr vybije. životnosť tlačítok na ovládači by teoreticky mala byť rovnaká ako životnosť televízoru.
všimnite si, prosím slovo „teoreticky“ pri tlačítkach ovládačov. Všetci vieme, že prax je krutejšia, než teória.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

led: Souhlas s tou baterií, nesouhlas s těmi tlačítky. Ano, „měli by“ mít dostatečnou životnost, ale zkušenost říká, že s tou vodivou gumou je to všechno pěkně na pytel. Navíc do toh ovladače se třeba dostává jěště víc bordel z ruky než třeba u PC klávesnice. Pot, prach, chlupy…

led

Dochy, zjavne ste si nevšimli čarovné (alibistické) slovíčko „teoreticky“

Dochy

OK 🙂

led

Tá životnosť ovládača je definovaná na základe továrenských testov. Máte ale pravdu testy vo výrobe nie sú rovnocenné s praktickým opotrebovaním, hlavne ak ovládač, sem tam vypadne z ruky, alebo zo stola, vytečú batérie, pes si ho pomýli s hračkou a podobne. 🙂

xiperio

A samotné televizi to neškodí?

Kepler

Neškodí. Tam vše probíhá elektronicky, bez pohyblivých součástí – na rozdíl od nejstarších televizorů bez DO, kde byly mechanické kanálové voliče a tlačítka.