Pantata

Sháním drtič na větve schopný vyrobit dlouhou štěpku cca od 4 cm nahoru.Znám Urban Tr 70,Piraňa od Bystroně.A vy zná­te?

Nejlepší odpověď
venkovan

Na aukru byly nedávno štěpkovače do cca 8 cm, které ze slabších větví (do 4 cm) dělaly takové štěpky. Podobný prodává MTD či jak se výrobce jmenuje (bude určitě na www.namir.cz) – jsou to výrobky za několik desítek tisíc, ale vše se tam strká rukama, takže dost práce. Za den co vím, ve třech se nechají udělat tak 4m3 štěpky. Vesměs je pohání malé motory do 12 hp.
Ale nevím jestli není lepší si vše připravit – zajet do půjčovny a přivést velký štěpkovač (je jako přívěs za osobák) do cca 14 cm v průměru větví (třeba Vermeer, Greenmech, Eliet). Ale je to klasická štěpka. Pronájem sice vyjde asi na tři tisíce + doprava. Ale za den nadělá práce až to není hezké (někdy se uvání 8m3/hod.).

Další odpovědi
anonym

Jo,znám.Sekeru a špalek!