reika

Sázení azalky – ostříhat květy?

Dobrý den, koupila jsem si japonskou azalku v květináči, chci si ji zasadit na zahradu, mám jí ostříhat květy nebo nemusím? Děkuji.

Nejlepší odpověď
kodl67

Proč odstraňovat květy?Tak jak roste a kvete v květináči,tak bude pokračovat na zahradě.Vytáhnout z květináče a s celým balem zasadit.Azalky jsou kyselomilné,takže pozor na vápenitou půdu.Zalévat nejlíp dešťovou vodou.Občas přikyselit hnojivem na rododendrony.

Další odpovědi
elkon

Pokud je zakořeněná, není třeba cokoli dělat. Pouze vyhrábnout větší díru a do ní dát nějakou zeminu určenou pro azalky a rhododendrony. Pak vyklepnout z nádoby a zasadit i s kořenovým balem. A dobře zalévat.