Galax

S čím začínat od nuly? s PC nebo Ntb???

Dobrý den, potřebuji poradit co je pro mě výhodnější… přišel jsem o veškeré pc komponenty (vlastně o všechnu elektroniku) následkem požárního zařízení kvůli zapomenutým vajíčkům na sporáku…ale to je teď jedno..... skrátka na Pc mam rozpočet 16 000 Kč a potřebuji vědět jestli si za tento obnos pořádit Ntb (popřípadně jaký? (preferuji HP)) a nebo jestli složit stolní pc ( ale musel bych koupit i monitor atd…)… tak dávejte návrhy, budu jen rád. Děkuji :)

Nejlepší odpověď
hanulka11

Můj sen byl vždy noťas ,ale když přijel manželovi instalovat nějaké věci do pc známý…říkal a proč jako chcete ntb?
Budete ho vozit s sebou, nebo proč nechcete pevný pc?
Prostě mi to rozmluvil-koupila jsem tedy pevný pc a jsem s ním maximálně spokojená .Je fakt, že já ho nepotřebuji na cestách.
Záleží na tobě jaké máš představy./ Monitor nestojí tolik ./

Další odpovědi
chudst

Za stejnou cenu poridite: daleko lepsi pocitac a daleko horsi notebook. Notebook je ale prenosny.

Takze: k cemu to vyuzijete? K praci, protoze potrebujete jednoduse prenaset? Nebo mate-li chatu, tak treba k jezdeni na chatu, apod.? Potom si vezmete notebook. Nebo ke hram (ci narocnejsim aplikacim – animacim, strihani videa, apod.)? Potom si vezmete radeji pocitac. Notebooky za 16 tisic uz toho sice zvladaji relativne dost, ale porad oproti pocitaci je to temer nic.

Dalsi alternativou pak je, ze si koupite stolni pocitac a k tomu casem dokoupite treba nejaky maly netbook (cena kolem 5 tisic).

A mala poznamka k monitoru: sezenete kvalitni nove LCDcko od jednoho do dvou tisic. Starsi pak treba z aukra i pod tisicovku.

lexx

noťas používám nerad, ta klávesnice pro trpaslíky a dětské prstíky mě irituje. je to frajeřinka, vybalit ve vlaku nebo v restauraci a tvářit se vědecky. nene. má to sice význam pokud často obchodně cestujete nebo študujete, to potom ano, ale jinak, lepší je stolní comp na který mohu s kombínačkama a šrouboválem pokud se porouchá

jan

Rozhodnutí zda notebook nebo stolní (desktop)PC musí být na základě toho jak počítač budete využívat. Pokud ho potřebujete využívat na více místech tak notebook, pokud ne, tak doporučuji stolní PC. Za stejné peníze budete mít lepší výbavu u stolního.

casey

Souhlasim s ostatnimi. Jestli nemate v umyslu cestovat, nebo prenaset po byte, tak jedine pevne pc. Navic vymena dilu pri nejake poruse je za par korun. U 3 roky stareho ntb uz se vetsinou ani nevyplati a musite si koupit ntb novy.
A o pracovnim konfortu na plnohodnotne klavesnici a 22" a vice palcovym monitoru (dnes uz nejsou tak drahe) ani nemluvim.

eLx

Za 16tisíc bude kvalitní notebook. Jelikož teď jednou spíš PDAčka a IPADy, tak ty ceny poslední dobou dost klesaly. Já už bych do stolního PC nešel. Je to požadavek na hrozně místa. A pokud – jak psal chudst – nechceš ten ntb na nejnovější hry, rozjedeš všechno.

chudst

lexx – zaprve: „klavesnici pro detske prstiky“ maji mensi notebooky. Ja mam 16,4' a je to normalni klavesnice vcetne numericke casti. Zadruhe – nepovazuji za frajerinku, kdyz si vytahnu notebook ve vlaku a divam se na film. Proste me cesta rychleji utece. V restauraci je to neco trosku jineho, tam pokud se nejedna o praci, nemel by tam dle meho byt.

Jedine, co s vami souhlasim: do stolniho pocitace se daleko lepe leze a jsou do nej levnejsi soucastky.