Vojta8

Rozdíl mezi audiofilními a herními sluchátky?

Odpovědi
Tw!st

Audiofilní jsou pro poslech hudby (čistější a kvalitnější zvuk) Herní jsou logicky pro hraní her (někdy mívají 7.1 surround zvuk pro realnější zážitek ze hry, jsou uzpůsobené na větší pohodlí i při delším používání v kuse a často i disponují softwarem)

jedy

Audiofilní sluchátka bývají sluchátka té nejlepší kvality. (Ovšem každý z nás vnímáme hudbu trošku jinak, takže se nedá říct, že by byly nejlepší.)

Naopak herní sluchátka (většinou headset, tedy sluchátka + mikrofon) se o kvalitě většinou nemohou moc bavit. Spousta společností spoléhá na to, že když na ně dají nálepku „gaming“, tak se budou lépe prodávat – a bohužel to tak i je.
Na druhou stranu, neplatí to vždy a nějaký ten headset se dá najít. Doporučuji například Game One (nebo Zero) od Sennheiseru, který se považuje za solidní.

Zdroj: https://toply­.cz/nejlepsi-sluchatka/