Avatar uživatele
anonym

Rozdíl LCD a plazma TV?

Plánuji si pořídit novou televizi, ale nevím co je lepší – LCD nebo plazma?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5368 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dandi

Vybírám také televizi a všiml jsem si, že od rozměru 100cm a více bývají dnes již plazmy levnější, ikdyž byly vždy dražší, takže se spíše přikláním k plazmě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
roy_x

Plazmové televize mají velmi kvalitní obraz. Spotřeba u plazmové televize závisí na tom, co zrovna zobrazuje (u bílé barvy má spotřebu velikou, u černé je spotřeba menší, než u LCD). Bohužel většinou potřebuje aktivní chlazení, které přidává na hmotnosti, hlučnosti a spotřebě. Problém s „vypalováním“ statického obrazu již není dnes tak výrazný. Plazmy jsou vhodné většinou pro velmi velké úhlopříčky.

Kvalita LCD televizí je dnes na srovnatelné úrovni. Spotřeba je konstantní, nezávislá na obraze. LCD televize jsou k dostání i v menších úhlopříčkách, než plazmy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Xivanx

lepší pro někoho je plazma, pro někoho lcd .. za nějakých okolností jsou ta nebo ta nepoužitelné .. aspekty na které přihlížet při výběru tv bych viděl ve vzdálenosti ze které sleduji, jak kvalitní mám signál a hlavně co chci sledovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Blondak

Jakožto zkušeny prodejce TV vim že plazma se děla jen v uhlopříčkach větších jak 37", ma lepší kontrast téměř nulovou odezvu,vypalování obrazu je minulostí, pruměrně o něco málo vyšší spotřeba oproti LCD ale 3× delší životnost a to nemluvim o nulovem pozorovacím uhlu,Když TV tak jedine plazmu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek