Roubování meruněk

Prosím o radu:mám meruňku starou nejmíň 30 let,teď už je špatná, ale protože poměrně často a dobře plodí a mám velmi pěkné plody, mám v úmyslu odebrat z ní rouby a naroubovat je na nový stromek. Mám naroubovat na podnož švestky – zahrada je v Č. Budějovicích nebo meruňky?Kdy a jak. A taková podotázka na závěr,jak moc vadí, že trpí moniliózou. Navíc mám obavy, že se tato choroba přenese i na nový stromek.

Odpovědi
alenka901

Napoprvé si raději pozvěte praktika. Meruňky se neujímají tak dobře jako jádroviny.
Pětileté myrobalány jsou poměrně staré a bývají již velké. Je totiž dobré je štěpovat co nejníže, jinak jsou dlouho problémy s růstem výhonů z planého kmínku.