Říká se ještě " vyletí ptáček " při digitálních fotoaparátech ?!

Nejlepší odpověď
cochee

A proč ne? To je přece rčení pro malé děcka, aby čuměly při focení do objektivu a ne po všech čertech. Ptáček kupodivu nelítá ani z filmových zrcadlovek, ani z digitálních kompaktů a dokonce ani z té směšné pseudooptiky mobilů…

Další odpovědi
marci1

Stále se říká „vyletí ptáček“ a nebo „sýr“. Člověk se připraví na to, že bude vyfocený a že se má usmívat. 🙂

led

Ano,
ale moderné dieťa si už toho vtáčika samé zdigitalizuje.

anyone

Dnes je spíše modernější říkat „cheese“ (vyslov „číz“ = angl. sýr), aby se fotografovaní „usmívali“.
Děti se více fotí momentkami, kdy podobně jako u zvířat, vynikne jejich spontánní přirozené chování a nevyzpytatelnost reakcí, jež se nedají naaranžovat.
(Viz zkušenosti filmařů se zvířaty a dětmi).

Zdroj: http://transla­te.google.cz/#en/cs/c­heese

dan1005ful1

Určitě při blesku :) člověk ví že ho někdo bude fotit

Majkl95

ve škole jsme se na konci roku fotily a fotograf řekl ať vyletí ptáček :D tak se to asi říká :D