monky24

Reproduktory-zelený audio port

Dostala jsem nové reproduktory, tak jsem je vyměnila za ty mé staré. Krásně fungovaly, pak jsem vypla pc a poté, co jsem ho druhý den zapla, najednou to nefungovalo. Znovu jsem vše zapojila, vyměnila jsem to tedy za ty staré bedýnky, ale prostě nic. PC mi píše, že nemám nalezeny žádné reproduktory, přitom to svítí, že je to zapnuté a pokud reproduktory zapnu přes mobil, fungují. Je možné, že se mi pokazil zelený audio port? (Je to mimochodem 3,5 jack) Pokud ano, jde to vyměnit/opravit a nebo se musí koupit celý nový pc? Děkuji

Odpovědi
Funna

že by se jen tak pokazil konektor jem hodně nepravděpodobné, to spíš zvuková karta má nějaký problém, nebo se vloudila nějaká softwarová chybka do vladače zvukovky…bedny máš zjevně v pořádku.. na nových PC už bývají dva audio výstupy…pokud je máš, můžeš zkusit ten druhý, třeba se sluchátky…možností je víc, ale takhle na dálku se fakt dost blbě radí…

monky24

Díky. Fakt si nevím rády, ale bedny jsou naprosto v pohodě. Půjdu se poptat do servisu a asi to tam donesu.

Hohny

Podle mě by stačilo poptat se někoho známého, kdo trochu rozumí počítačům. Chyba nejspíš bude někde v softwaru nebo ovladačích zvukové karty. V počítači na liště vám jde normálně regulovat hlasitost?

monky24

Ne, nejde. Když jsem to chtěla zkusit přes ovládací panely a nastavování zvuku, tam mi to píše, že žádné zvukové zařízení neexistuje.

Hohny

Tak to bych se podíval do bedny pc, jestli náhodou není zvuková karta uvolněna z konektoru základní desky, přece jen když člověk do ní zapojuje a trochu více zabere, může se vypojit. Sázel bych na tohle, ale pokud ne, tak zkuste znova nainstalovat ovladače zvukové karty.