Adis99

Řekne mně někdo něco k programu Picasa???

Mám novej ňáký rady,???

Nejlepší odpověď
RomanP

Možnosti programu Picasa:

automatická katalogizace vybraných složek pevného disku
mnoho možností, jak nahrávat, spravovat, popisovat a třídit fotky
rychlé a výkonné vyhledávání
snadná editace, vylepšení fotek nebo přidávání efektů
základní operace pro exportování, alba, tisk nebo zálohy
nahrávání do webových alb
objedávání tisku fotografií
vytváření koláží
odesílání e-mailem

Doplňuji:
pro elektrikář

ano dá třeba zde
http://jnp.zi­ve.cz/prirucka-do-kapsy-zdarma-picasa-3

Další odpovědi

Program se dá používat k prohlížení fotek a základní editaci. Na začátku si nastavíte, které složky mají být „sledovány“ a které ne. Tím sledováním je myšleno, že se fotky, obsažené v těchto složkách budou v Picase zobrazovat. Zajímavostí programu je, že provedené úpravy fotek se neukládají přímo do originálního souboru. Například v Picase vezmete fotku, změníte třeba světlost, oříznete ji, upravíte barvy. Pak si fotku otevřete jiným programem a uvidíte, že zůstala nezměněná, ačkoli v Picase ji stále vidíte i s úpravami. Je to opatření proti nechtěnému změnění originální fotky. Když budete chtít upravenou fotku například někomu poslat, provedete to přes tlačítko export – tím vytvoříte obrázek ve kterém již budou natvrdo všechny úpravy.

elektrikář

Dá se někde stáhnout návod na používání toho programu?