eradaur

Prosím o radu.....pra­videlně se mně vypíná notebook, nevím zda je přehřátý nebo mu zvoní hrana.

Řeším problém způsobem dost neobvyklým. Nastavím režim spánku a vypnu pc ze zásuvky. Při zapnutí notebooku zastrčím zásuvku, zapnu pc a bez problému pc naběhne. Ovšem nevím, zda to neškodí.....poradí někdo zkušený?…díky!

Nejlepší odpověď
Retko

To tvoje reseni urcite neskodi. Ja svuj Note vubec nevypinam, jen sleep rezim, nebo hibernaci.
Jinak docela malo jsi toho popsal. Nechapu proc ti to jde kdyz to vytahujes ze zasovky. Kdyz to nevytahnes tak se deje co? Tos nepopsal.
No a pak co se deje normalne, kdy se vypina?
Na teplotu muzes pouzit programek. Viz odkaz dole. Pak si muzes vygoogluvat s nazvem sveho procesoru jake maximalni teploty to dosahuje. A je fakt, ze kdyz to prekroci tak se pocitac vypne. Jakym stylem to nevim, me se to nestalo. I kdyz s teplotou jsem se dost natrapil.

Mam pro tebe takovou mensi radu na vyzkouseni. Co me zarucene pomohlo. Vem si vysavac, otoc notebook vzhuru nohama a je tam mrizka pro vetrak, tak odtup poradne vse vysaj, ja jsem pouzil maly nuzky abych to cely vyhrabal. Teplota se snizila o 30 stupnu. Pokud tohle nepomuze a mas to zaspineny, tak problem je asi jinde.

Pokud nepouzivas zadne cistici programy, tak je nejvyssi cas je pouzit. – Skus hlavne tohle – CCleaner, ten je zdarma. Pak neco na viry, jako Nod32, neco na spyware jako treba TuneUp, nebo Advanced SystemCare. Jo a nebo Free AdAware. Pouzij Free Spybot, tohle je docela nutnost.

Jinak muzes jeste skusit safe mode. Restartuj pocitac a mackej F8 pri nabihani. Objevi se nabidka. Vyber safe mode se siti, nepamatuju jak je to cesky. A chvili si pracuj normalne. Tady jsem si temer jisty ze problemy nenastanou. A pak je to urcite softwarovy problem. A kdyz nepomuze vse nahore, uvaz o reinstalaci Windows. Coz taky neni zadna pohroma.

Tak zatim. Snad neco pomuze.

Zdroj: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/monitorin­g/core-temp/