starejpes

Prosím o radu. Merunˇka,před pěti lety vysazená,neplo­dí.Přitom se jí daří,zdravé listy.bohatě kvete.Letos .Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Tak to zřejmě pouze špatně odkvetla. Stane se to, když v době květu, příjde mrazík.Když je chladno, nelétá hmyz a neni opýlená

Další odpovědi
Dochy

Pamatuju, že děda kdysi 2 meruňky pěstoval – víceméně jako specialitku, bramborářský kraj na meruňky není nejvhodnější a když se mu nelíbila aktivita včel (už nevím jaký byl problém, jestli počasí nebo co) tak běhal kolem stromků se štafličkama a štětečkem.

isteron

Majú nevýhodu v tom, že veľmi skoro kvitnú, a väčšinou ich chytia mrazíky, stačí jedno studené ráno. Mne už niekoľko krát odpadli kvety v najlepšom kvete. Zostala mi len jedna marhuľka, aby som nezabudol ako to vyzerá, keď sa podarí.

Milan8911

Třeba pomůže tento odkaz: http://www.dnes­nibydleni.cz/vy­sazeni-merunek/

steipavka

Má tvoje meruňka opylovače?Některé stromy musí být sázeny ve dvou.Na včely když kvetou meruňky,bývá ještě i chladno .