Avatar uživatele
N!kto

Vlastním-li menšinový podíl polnosti a zbytek má koupené družstvo od rodiny, mohu rozhodovat o tom, co s nimi bude?

Jestliže vlastním polnosti v menšinovém podílu a zbytek podílů má koupené družstvo od rodiny, je pravda, že nemám rozhodující vliv na to, jak se s nimi bude nakládat, což se týká zejména pachtu (nájmu), pokud jim ho pronajímám a chtějí připravit novou smlouvu od nového roku? Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 2326 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, buď se dohodneš, nebo nepronajmeš.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… družstvo platí většinou nájem všem stejný, podle výměry, vliv má pouze to, na jak dlouho je smlouva podepsaná … co se týče výpovědi z pachtu, je tu problém: u půdy pronajímané k zemědělským účelům bývala ochranná lhůta ohledně výpovědi …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
N!kto

Jak zjistím, jaké jsou reálné ceny pronájmu v lokalitě pozemků, pokud to jde a musí být cena nižší z hlediska menšinového podílu?
Ještě se zeptám, pokud bych se rozhodla příštím rokem pozemky prodat, musím je nabídnout většinovému vlastníkovi za jeho cenu?

před 2326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… cena je otázkou dohody, ale nepočítej, že ti dá družstvo jinou cenu, než platí za jiné polnosti …
… vše záleží na smlouvě, ale pozor, jak píšu výše, u polí je jiná výpovědní lhůta …

před 2326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
N!kto

Jinak se jedná o dědictví ke kterému nemám vůbec žádné dokumenty. Dědila jsem jako malá a prakticky ani nevím, co všechno kromě těchto polností vlastním a nikdo mi k tomu není schopen z rodiny cokoli říct. Takže ani smlouvu o pronájmu tomuto družstvu k dnešnímu dni nevlastním…

před 2326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
N!kto

Většinový podíl má družstvo. To stejné družstvo mi napsalo, že od nového roku udělá novou smlouvu o pronájmu s tím, že já jakožto menšinový vlastník nemám rozhodující vliv na to, jak s ním budou nakládat a týká se to i výše nájemného… Jen po mě chtějí č.ú., kam ho budou zasílat… Takže ve finále já nemůžu nic?

před 2326 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony