Avatar uživatele
anonym

Pronájem bytu a jeho užívání po rozvodu

Bydlím v podnájmu s manželem a dětmi,chci se nechat rozvést,smlouvu podepsala jen já a jsem uvedena jako zastupitelka celé rodiny.Kdo má na byt větší právo když se rozvedem a manžel bude bydlet dál v bytě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4514 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Pokud soud rozhodne, že děti budou ve vaší péči a exmanžel ´dobrovolně´ z bytu neodejde, tak na 99% soud rozhodne, že jako výlučný nájemce budete byt užívat pouze vy (viz ustanovení § 705 občanského zákoníku)

Exmanžel se pak bude muset spokojit s tzv. náhradním bytem – viz § 712/3 OZ

Zdroj: http://business.center.cz/…cast8h7.aspx

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony