Promlčecí lhůta

Dobrý den. Přítel si vzal před více než pěti lety půjčku u společnosti Home Credit. Před půl rokem mu přišlo vyjádření ze samosoudu, že nemusí platit náklady exekutorovi, jelikož nepobíral žádné dávky a ani nepracoval, aby mohl dluh zaplatit. Znamená to, že pokud po něm bude společnost nadále požadavat splacení dluhu může u soudu namítnout, že je to již promlčeno nebo musí dluh zaplatit? Děkuji.

Odpovědi
žabička

dobrý den nejsem sice právník, ale domnívám se ,že promlčecí lhůta je u nás 10 let ale pozor stačí když vašeho přítele těsně před promlčecí lhůtou obešlou obsílkou znovu tato lhůza běží dál a vašeho přítele to bude v koneném výůčtování stát jenom víc a víc fin.prostředků