Kura

Proč točí filmy v poměru 21:9 ve 3D, když takovou TV nevyrábí?

Nebo obráceně. Proč nevyrábí TV podle toho jak se točí filmy?

TV 21:9 je jak šafránu a už vůbec ne TV v poměru 21:9 ve 3D.

Nejlepší odpověď
autacek

To bude asi tím, že filmy se primárně netočí pro televizi, ale je to až sekundární příjem.

Další odpovědi
mosoj

Televizní společnosti v takovýchto formátech určitě nic netočí.

Edison

Protože, jak jsi správně napsal, v 21:9 se točí FILMY. Tedy movie pro plátna. Jinak pro plátna se točí i v jiných formátech.

anonym

ano řada filmů je v poměru stran který se na většinovém poměru obrazovek 16:9 zobrazuje s výraznými černými pruhy, řeším to tak že automaticky každý film ořežu po stranách a přehvávám tedy zvětšený s využitím plné výšky obrazu. Zdá se mi to mnohem lepší.

Důvodem jsou pochopitelně kina kde by byl obrazovkový poměr stran 16:9 příliš málo širokoúhlý 🙂