annas

Proč se touši či kotouči říká puk?Čím se ve svém počátku hrával hokej?

Nejlepší odpověď
vagra

Snad jednu teorii, proč se touši či kotouči říká také „puk“?
V Shakespearově komedii Sen noci svatojánské,je postava skřítka Pucka, který je stejně rychlý, neposedný a nevypočitatelný jako jeho pryžový jmenovec. Je to hezká teorie, že?
Ta méně hezčí tvrdí, že název „puk“ je odvozen od anglického slova „poke“, tedy rýpat nebo šťourat.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/209572235­300028/

Další odpovědi
Terryle

U nás se hokej hrával v prapočátcích s míčkem – tzv. bandyhokej. Byly na to trošku jiný hokejky a trochu jiný pravidla, odlišný od „kanadskýho“ hokeje s pukem. Bandy se hrál hlavně na severu Evropy – Rusko, Finsko, Švédsko a tyhlety končiny… a odtamtud se tuším dostal k nám. No a pak naši hokejisti vyjeli na první mezinárodní turnaj a tam uviděli kanadský hokejky a puky, koukali na to jako puci, všecko prohráli, protože byli zvyklí hrát s míčkem a ne po kanadsku… ale nakoupili si výstroj a od tý doby se u nás začal rozmáhat klasickej hokej.

A ke slovům: to mě spíš zase zajímá, proč se u nás puku proboha říká touš. Takový divný, škaredý slovo… jestli to je z angliny (touch), nebo ještě něco jinýho…

Myšák V.

Počátky ledního hokeje byly spojeny sice s postupně zakulacujícími se dřevěnými destičkami a jejich jinými náhradami v podobě plechovek i zmrzlého koňského trusu, ale dnešní hokejové puky bývají zhotoveny z vulkanizované pryže.
Tolik wikipedia…
název „puk“ je odvozen od anglického slova „poke“, tedy rýpat nebo šťourat.Tohle taky není od věci)))