Avatar uživatele
iceT

Proč se rozlišuje při pojištění rozdíl mezi povodní a záplavou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, panenka, annas, Jahoda před 5065 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Protože se jedná o dvě odlišné pojistné události, zejména z důvodů příčiny vzniku této události.

  • POVODEŇ, rozumí se tím zaplavení větších či menších územních celků vodou, která se vylila z břehů vodních toků, nádrží, nebo jejich břehy protrhla.
  • ZÁPLAVA se rozumí, jestliže se voda šíří z jiných příčin než u povodně. Takovou událostí může být průtrž mračen, kdy si následně voda najde odtok přes váš pozemek a v horším případě i dům.
  • Dalším pojmem, který často hraje neblahou roli v souvislosti s povodněmi, je voda vytékající z vodovodního zařízení. Vodovodním zařízením se nerozumí okapy a jejich svody, takže pokud se voda při dešti dostane do domu touto cestou, nelze škodu v pojišťovně uplatňovat. Klasické zatékání okapem nebo třeba i otevřeným oknem vlivem atmosférických srážek není tedy kvalifikováno jako pojistná událost z pojištění domácnosti.

I z této události však lze získat úhradu škody, například z pojištění odpovědnosti majitele domu, pakliže zanedbal jeho údržbu – vyčištění svodů, prorezavění okapů, atd.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Nevšimla jsem si, že se otázka týká pojištění. Proto jsem svou odpověď smazala.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

rozlišuje se to proto že každá ta událost má jiné příčiny a pojišťovna má vypracovaný jiný statistický model (lokalita, podmínky → výše pojistného) aby ji v každém případě vycházela zisková čísla

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
blesk26

A asi také pro to, že to lidé často nevědí, pojistí se třeba proti povodni a hle, ona to byla záplava a nic nedostanou :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání