Proč se mi počítač ve wordu a u některých her vypíná?

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat: když pracuji ve wordu a nebo hraji nějaké hry, obrazovka mi zčerná, ale počítač stále jede. Nemohu s tím nic dělat, jedině restartovat celý počítač. =(

A tohle se mi stane i několikrát za den a potom už nemám chuť něco psát a nebo hrát. Nevím, čím to je.

Budu ráda za jakoukoliv odpověď.

Dany

Nejlepší odpověď
anonym

tak tady může být příčin i více, vadná grafická karta, nebo přehřívající se grafická karta, přehřívající se procesor (problémy s přehřátím obvykle poznáte podle toho že ventilátory běží na plné pecky a dělaji relativně velký hluk, řešením je sejmout chladiče a pomocí nové teplovodivé pasty je znovu přichytit na čipy, eventuálně přidat další 12cm ventilátor který bude do bedny vhánět chladný vzduch, nebo vytahovat ze zadní strany ten přehřátý) … zkuste prozatím jen bednu od levého boku otevřít a dovnitř pořítače nasměrovat váš obývákový ventilátor, a zkuste zda se chyba bude opakovat… pokud se s obývákovým ventilátorem uvnitř chyba už nezopakuje je nutné řešit teplovodivé pasty a chlazení, pokud se chyba zopakuje tak jste alespon profoukli pavouky.

další možnost je nedostatečný zdroj, to by se projevovalo mimo jiné i tím že se pořítač občas ani nepodaří zapnout napoprvé. A tím že problém se objevil s připojením nové náročnější grafiky nebo dalšího pevného disku.

další, poněkud hloupá možnost, je uvolněný kabel vedoucí z monitoru do počítače, odpojte jej a znovu připojte, důkladně a zašroubujte jistící šroubky. Možná jej bude nutné vyměnit, ale tato chyba by se projevovala vyloženě nahodile (nejen při spouštění aplikací) nebo při fyzickém pohybu počítače…