Avatar uživatele
Ganymede

Proč nefunguje klávesnice po propojením přes otg kabel?

Mám otg kabel a mobil acer liquid z520 a když přes ten kabel propojím myš nebo klávesnici, tak to nefunguje. Kde je problém a jak to vyřešit??
Děkuji za odpovědi :)

koubavit, no jo ale kde je mám stáhnout a jak je najít??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 2934 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Problém může být ten, že klávesnice/myš moc žere a to USB v telefonu to prostě neutáhne. Vyzkoušej víc myší a klávesnic a pokud se nějaká chytne, tak mám pravdu.

Dopl.: Ovladače jsou nesmysl, do Androidu se žádné ovladače neinstalují, to nejsou Windows. Naštěstí myš a klávesnice jsou standardní zařízení a pokud telefon podporuje OTG, tak by měl klávesnici i myš „umět“ automaticky. No – spíš klávesnici, myš není úplně 100% zařízení, které by telefon měl umět, ale dívám se, že ten tvůj mobil má Android KitKat, ten by myš podporovat měl.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Musíš nainstalovat ovladače

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
McArthur

Vzhledem k tomu, že výrobce nikde podporu OTG funkce u tohoto mobilu neuvádí, nemusí být podporována.

Zkus do OTG připojit obyčejný flashdisk. Pokud se načte, OTG funkce bude přítomná. Pokud se nenačte, zvaž, zda-li není vadná redukce, kterou máš. Tedy otestuj jinou redukci. Pokud se flashdisk ani s jinou redukcí nenačte, s velkou pravděpodobností OTG funkce u Tvého mobilu není podporována.

Pokud se flashdisk načte, potom hledej problém v klávesnici. Určitě to musí být USB klávesnice bez redukce a ideálně obyčejná klávesnice, ne multimediální. U myši platí totéž. Čím jednodušší USB myš, tím lepší.

Samotné ovladače jsou součástí Androidu. Není potřeba něco někde hledat. Pouze nastavení klávesnice (češtiny) je dobré svěřit aplikacím z Google Play.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek