Ganymede

Proč nefunguje klávesnice po propojením přes otg kabel?

Mám otg kabel a mobil acer liquid z520 a když přes ten kabel propojím myš nebo klávesnici, tak to nefunguje. Kde je problém a jak to vyřešit??
Děkuji za odpovědi :)

koubavit, no jo ale kde je mám stáhnout a jak je najít??

Nejlepší odpověď
cochee

Problém může být ten, že klávesnice/myš moc žere a to USB v telefonu to prostě neutáhne. Vyzkoušej víc myší a klávesnic a pokud se nějaká chytne, tak mám pravdu.

Dopl.: Ovladače jsou nesmysl, do Androidu se žádné ovladače neinstalují, to nejsou Windows. Naštěstí myš a klávesnice jsou standardní zařízení a pokud telefon podporuje OTG, tak by měl klávesnici i myš „umět“ automaticky. No – spíš klávesnici, myš není úplně 100% zařízení, které by telefon měl umět, ale dívám se, že ten tvůj mobil má Android KitKat, ten by myš podporovat měl.

Další odpovědi
anonym

Musíš nainstalovat ovladače

McArthur

Vzhledem k tomu, že výrobce nikde podporu OTG funkce u tohoto mobilu neuvádí, nemusí být podporována.

Zkus do OTG připojit obyčejný flashdisk. Pokud se načte, OTG funkce bude přítomná. Pokud se nenačte, zvaž, zda-li není vadná redukce, kterou máš. Tedy otestuj jinou redukci. Pokud se flashdisk ani s jinou redukcí nenačte, s velkou pravděpodobností OTG funkce u Tvého mobilu není podporována.

Pokud se flashdisk načte, potom hledej problém v klávesnici. Určitě to musí být USB klávesnice bez redukce a ideálně obyčejná klávesnice, ne multimediální. U myši platí totéž. Čím jednodušší USB myš, tím lepší.

Samotné ovladače jsou součástí Androidu. Není potřeba něco někde hledat. Pouze nastavení klávesnice (češtiny) je dobré svěřit aplikacím z Google Play.