cipango

Proč na PC nefunguje zvuk?

Dobrý den, mám problém se zvukem na PC. V dolním pravém rohu mi ikonka hlásí, že je vypnutý (křížek), ale když na něj kliknu, otevře se mi „zjišťování problému“, následně se mi zobrazí „řešení potíží bylo dokončenu“, že prý jakási chyba v hardweru (změny v hardweru nemusely být zjištěny), že prý to mám zkusit znova – nic. Poté mi to nabídlo „obnovení systému“, když jsem se proklikala přes „prozkoumat další možnosti“. Obnovu jsem zkusila už dvakrát, jednou ji cosi přerušilo a podruhé už vyšla bez problémů, nic méně zvuk stále nejede (ani do sluchátek), hlásí pořád stejný problém a já už vážně nevím, co s tím. Děkkuji za jakoukoli radu.
Doplňuji:
Podařilo se mi (nehctěně…) z „správce zařízení“ – přes „aktualizovat ovladače zařízení“ – úplně vymazat ikonku se zvukem…co teď?

Odpovědi
anonym

Aktualizuj ovladače zvukovky.
Doplňuji:
Start – Ovládací panely – Nástroje pro správu – Správa počítače – Správce zařizení (pro WinXP – neuvádíš verzi Win)…
Ale lepší je přímo na webu výrobce počítače (neuvádíš ani to) najít konkrétní ovladač a ten nainstalovat.

Hamon

Jestli se po restartu automaticky nedoinstaluje, pak viz mowla.
Doplňuji:
A jak se ti to podařilo vymazat? Jestli jsi jen dala Delete, tak by mohlo stačit dát vyhledat změny hardwaru (popř. ten restart). Jestli jsi zároveň odinstalovala ovladače, pak musíš ovladač nainstalovat znovu. Bývá na dodávaných médiích (CD), pokud víš, jaký hardware máš, můžeš stáhnout z webu aktuální. A jestli máš alespoň windows 7, pak povol instalaci ovladačů z webu Microsoft Update, Windows by je mohly najít samy na webu.

badisko

Napis nam prosim jaky mas pc a windows my ti najdeme patricny ovladac …
Doplňuji:
No kazdopadne ..az budes mit stahnuty ovladac …tak si stahni jeste toto … http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/zalohovani/dri­ver-genius-professional-edition-2005/ je to program na UPDATE ovladacu.. ale ve free verzi je neaktualizuje ovsem vytvori ti zalohu vsech ovladacu v PC …takze az priste neco pohnojis ..nebo bude potreba reinstall Windows ..nebo se stane jen nejaka nehoda ..ovladace mas v mziku z5 …zde jsem ti narychlo udelal navod … http://sdrv.ms/1a­qIlKv pak si muzes ten Autoinstalator ulozit treba na flash disk ..nebo na ulozto.cz nebo proste kde uznas za vhodne …Muzes najednou vratit z5 vsechny ovladace nebo jen ty ktere si vyberes …

láďa1

Jeden program na ovladače zvuku grafiky a podobně
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/dri­ver-booster/

cochee

Pro Win7 (s lehkou modifikací i Visty a XP): Spusť ad mowla Správce zařízení, klikni na některé ze zařízení (například rozklikni šipku u „Monitory“ a klikni konkrétně na monitor), tím se nahoře pod menu objeví ikonka Vyhledat změny hardwaru. Po jejím kliknutí by se měl zašantročený zvukový systém objevit, a to ve skupině Řadiče zvuku, videa a her. Může se stát, že bude mít křížek nebo trojúhelník s vykřičníkem, to znamená, že je zařízení zakázáno, resp. jiný problém. Povol zařízení, resp. řeš problém. Na zařízení poklikej, otevře se okno vlastností – na první záložce bude upřesněn případný problém se zařízením, na záložce Ovladač pak můžeš zkusit Aktualizovat ovladač anebo/i Vrátit změny ovladače.
Doplňuji:
Hm, tak Aktualizovat ovladače zrušilo ikonku… To bych i docela sázel na hardwarovou chybu, že prostě zvukovka odešla do křemíkového nebe.

badisko

panove to je tedy pomoc jak noha …!! co kdyz neumi aktualizovat Ovladace ?…a nevi jak je hledat ?…

Hamon

Když ví, jak odebrat zařízení? :)

badisko

no pekene …jako by zde nebylo dost Lam ktere si zde chodi pro rady …protoze neco pokazi ale neumi to vratit z5..

badisko

ad Lada … nechej IObit ..ten ti najde kulovy a podle toho jak jsem ho testovat tak..je uplne k nicemu …!!!!
napriklad na jednom PC ..mi sice ovladac zvukovky nasel …ale misto Saudmaxu mi tam cpal Realtek … coz se pc samozdrejme nelibi …kdyz uz program tak treba Driver Genius …ten je placeny a z tech free slim Driver …tyto programy jsou bezpecne …NE vsak IObit …novej program kterej cpou vsude ale je na draka …