marijakes

Proč je hledáček dig. fotoaparátu černobílý

Dobrý den. Nevím, co jsem provedla, že se najednou obraz v hledáčku fotoaparátu DMC FZ 300 zobrazuje jen černobíle a vyfocená fotografie je pak barevná jak má být? Při posledním použití bylo vše OK. Ještě se mi to nikdy nestalo. Prohlížení fotek je v pořádku i na displeji. Ale I displej ve funkci hledáčku je černobílý. Děkuji za pomoc.

Nejlepší odpověď
magorvkleci

Myslím, že je to tlačítko Fn2 na horní ploše vpravo od voliče režimu.
Černobílé zobrazení v hledáčku je dobré pro režim manuálního ostření, ale tlačítko Fn2 lze v menu přeprogramovat, aby mělo jinou funkci.

Další odpovědi
Emefej

Tenhle foťák neznám, mám jiný, ale u mého to jde nastavit v menu. Hledej, musí to tam být. Já to mám takhle: Menu > Nastavení > Hledáček > Režim zobrazení

marijakes

V nastavení u hledáčku mám jen citlivost a pak možnost přepínání mezi hledáčkem a displejem. Nic jiného tam není. Barva se objeví jen při dotyku displeje.