autob

Poradíte s připojením autorádia, když kdpi nefunkční radiové stanicr?

Dobrý den,

po připojení autorádia mi nefungují radiové stanice. Sice šumí, ale nic víc.
Když jsem odpojovala předešlé autorádio, zbyl mi ještě jeden konektor, bohužel netuším co s ním. Do nového radia mi nepasuje. Případně jestli dokoupit nějakou redukci nebo může to být anténou ? USB přehrávání funguje.

Za rady děkuji.

Nezapomínejte prosím, když se ptáte, že otázka končí otazníkem.

Odpovědi
Drap

Může to být i anténou

Hlada

Konektor, který držíš v ruce, je od antény. Autorádio bez antény nefunguje. Čelní pohled není úplně zřetelný, vypadá to ale, že konektor je poškozený. Porovnej ho s obrázkem v odkazu.
Autorádia používají dva typy konektorů. Fotka rádia také není příliš zřetelná. Na stránkách PS electronic je možné podle obrázků zjistit příslušný typ a pak buď vyměnit nebo koupit příslušnou redukci.

Zdroj: http://www.pse­lectronic.cz/k5019-008-ant11-vk90-paj-antenni-konektor-auto.html

Radius

U antén pro rádio v automobilech se používají nejčastěji konektory které jsou v odkazu za 12 Kč. Pokud má nějaké rádio jiný konektor např. obrácený DIN než u TV, musí se použít redukce. Doporučuju navštívit s autem prodejnu (opravnu), oni se podívají a dají redukci a bude to fungovat.

Zdroj: https://www.vpcen­trum.eu/auto-hifi/antenni-a-gps-redukce/din-iso-fakra