Dobriela 365

Případné dluhy manžela

Prosím, když se manžel odstěhoval neznámo kam, jdou za mnou jeho případné dluhy i v případě,když nemáme společné bydliště?

Nejlepší odpověď
Schluker

Ano, samozrejme. Bydliste nema zadny vliv.

Další odpovědi
elkon

Bydliště nerozhoduje, pokud je to stále váš manžel.

Drap

Otázka by měla končit otazníkem. S dluhy to je jednoduché. Bydliště na ně nemá žádný vliv.

Pepa25

Pokud jste se nerozvedli nebo nezrušili společné jmění manželů, tak jdou dluhy za oběma manželi bez ohledu na to, jestli bydlí spolu.

Hlada

Ne.
Nesouvisí to ale se společným bydlištěm. Jím by bylo možné prokázat, že dluh převzal jen manžel bez souhlasu druhého a nejednalo se přitom o obstarávání každodenních nebo běžných potřeb rodiny ve smyslu § 710 Obč. zák. Práva věřitele jsou popsána v § 731 a 732. Doporučuju přečíst.

Michálek1245

Dobrý den, samozřejmě jdou. Jako jsou jisté kličky, kterými se jich zbavíte, ale jako v podstatě s tím budete mít vždycky problémy. Takže si nejspíš držet manžela u těla? Je tohle to řešení, které jste chtěla slyšet. Pokud vám to ale nefunguje, tak je samozřejmě lepší samostatnost, protože druzí lidé dokáží občas napáchat velké škody. Zajistěte se sama finančně, dělejte investice a buďte samostatná! :) Přeji hodně štěstí

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.