Při založení s.r.o. je vklad 200 000 Kč. Může se tento vklad později používat na výdaje, či se na něj nesmí šahnout?

Nejlepší odpověď
Paulovič

Dobrý den,

Zápis do obchodního rejstříku, trvá přibližně 40 dní, během této doby nemůžete na těch 200 000,– sáhnout. Peníze budete moci použít až po obdržení výpisu z obchodního rejstříku

  • Před podáním návrhu na zápis společnosti do OR musí být splaceno 30% ze všech jednotlivých vkladů, nejméně ale 100 000 Kč.
  • Je-li společnost založena jedním zakladatelem, může být zapsána do obchodního rejstříku, pouze pokud je její základní kapitál již v plné výši splacen.

Takže jestli zakládáte firmu sám, musíte splatit 200 000,–Kč, pokud vás je víc, stačí před zápisem do OR složit alespoň 100 000,–Kč, těch dalších 100 000,– můžete dorovnat později.

S pozdravem Roman