darysa

Před třemi roky rekonstruovali ulice odebrali jíl a nahradili ho pískem a štěrkem,od té doby nám teče

do sklepa.Musíme to opravit,kdo nám poradí?Loni jsme to udělali do 1,40cm do hloubky a cca 1 m od domu,je to málo.Kolik metrů od domu vrátit zpět jíl a jak to dobře zabezpečit? Aby to byla zase přírodní ochrana domu.Nemá cenu řešit,že to udělal babrák,teď je potřeba vyřešit dům. Děkuji Tonda
Doplňuji:
loni při opravě jsme nopovou folili tam dali i drenážní trubku a stejně tam teče.

Nejlepší odpověď
Drap

Nejde takto přesně odpovědět. Záleží co je to přesně za jíl, na situaci v terénu a podobně. Osobně bych na přírodní ochranu až tolik nespoléhal, protože vytvořit novou jílovou vrstvu dostatečně kompaktní, je značně problematické. Řešil bych to kromě jílu i nopkovou folií a drenáží kolem domu.
Doplňuji:
Možná jste nopkovou folii a drenáž nedali do dostatečné hloubky a nebo jste uložení nedědali dostatečně pečlivě. Pokud by nepomohlo toto, bude nutné celý obvod základů odkopat, vyčistit, řádně zaizolovat a teprve potom použít nopkovku, drenáž a zásyp jílem.