klob1

Pozorujete, že alkalické AAA a AA baterie tečou?

Také se již setkáváte s tím, že i ty dražší, značkovější alkalické baterie tečou? Tedy všechny levné i drahé. Já mám, že nemají právě ty alkalické téct, jako nějaké nealkalické, obyčejné?
Sleduji, že to začínají i dělat nabíjecí, ty také.

Odpovědi
elkon

Ano, jsou to šmejdy, všude se šetří. Dříve to nebylo.

cochee

Nějak nepozoruju. V rámci svého zaměstnání potkávám spousty vybitých AA a AAA článků (za půl roku se u nás zaplní krabice o rozměrech cca 50×30×30 cm) a vyteklých alkalických fakt moc není, spíše ty levné zinkouhlíkové, ale ani ty už se moc nevyrábějí – nejlevnější technologie zinek-uhlík, která ráda a ochotně po vybití tekla, byla nahrazena technologií zinek-chlorid, takový článek by už z chemické podstaty vytéct neměl. A ano, nekvalitně vyrobené nabíjecí články jak NiCd tak NiMH mohou na sklonku životnosti vytéct, protože voda je v chemii článku přítomna.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.