Povinnosti zletilé osoby při rozvodu rodičů?

dobry den.potrebuji vedet,zda mam jako dospely clovek,ktery zije jiz 12.rokem samostatny zivot,povinnosti se nejakym zpusobem angazovat pri rozvodu svych rodicu.predem jestli jsem povinnen predkladat ci pujcovat nekteremu z rodicu jakekoliv osobni doklady(rodny list,op.atd).nechci zadnym zpusobem ve veci figurovat.dekuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Omlouvám se za styl jakým to napíšu, ale tobě může být úplně jedno, že ta pani a ten pán se rozvádějí. Je to jejich věc. Pán a pani nemyslím, jako matku a otce. Ale v případě plnoletosti to jsou vlastně jen oni dva a ty nemáš jak do toho zasahovat.
Co se týče rodného listu a jiných dokladů, tak toto je možné, jelikož některý z nich ho potřebuje např. při žádosti o důchod, aby prokázali že jsou rodiči. Ale postačí jen kopie. Je možné, že RL chtějí i pro případné soudní řízení, nenapadá mě však k čemu, ale to by měli vysvětlit oni.
Osobně bych dal jen kopii a v případě potřeby originálu, soudu bych ji předložil osobně a ne prostřednictvím někoho.