Fůfan

Na plochu se přesunula tato položka Thumbs.db Co mám dělat?

prostě z ničeho nic se mi ani nevím jeslti zkopírovala nebo přesunula tato položka thumbs.db. chtěl bych vědět:

  1. jak a proč se to stalo? (určitě na to není odpověď)
  2. k čemu je? nebo jak je důležitá tato položka?
  3. jestli by to nevadilo jestliže to dám do koše?
  4. do jaké složky patří?

není to zástupce, ani ikona, prostě přesunutý (nebo zkopírovaný) soubor.
nevím co dál, nic jsem nedělal, zatím to nechávám na ploše, za každou odpověď budu velmi rád

Nejlepší odpověď
Hlada

Thhumbs.db jsou miniatury obrázků. Jejich přínos je problematický, jestli je nepoužíváš, klidně je smaž a zakaž jejich vytváření.
Ve Win XP je to volba „Neukládat miniatury do mezipaměti“, pro Win 7 jsem dal do odkazu návod i s obrázkama.

Zdroj: http://www.si­tepoint.com/swit­ch-off-thumbs-db-in-windows/

Další odpovědi
arygnoc

je to náhľad na zložku, robí to win bežne.

pravdepodobne ste mali otvorenú zložku plocha alebo ste ju modifikovali.

môžete zmazať.

;-Q

Mozeq

Vytvořila se nejspíše, protože máte na ploše obrázek, video nebo něco podobného a někdo se koukl na náhledy souborů složky plocha 🙂
Thumbs.db je cache soubor, který používá Windows – při zobrazení náhledů souborů složky, jsou načteny rychleji. Při prvním zobrazení těchto náhledů se soubor vytvoří. Zabírá to pouze místo – smazat 🙂 dá se to i vypnout v možnostech složky.