Petina

Poskytuje švec na opravenou obuv také záruku?

Podnikám v oblasti opravy obuvi. Zajímalo by mě, zda musím na opravenou obuv ze zákona poskytnou nějakou záruku. Pokud ano, jak dlouhou?

Nejlepší odpověď
mojitek

Samozřejmě.Na každou opravu se vztahuje záruka.Myslím,že je to 1/2 roku
Doplňuji:
tak se omlouvam,neni to pul roku ,ale 3 skutecne mesice

Další odpovědi
hanulka11

Kdysi viselo u nás v opravně, že na opravenou obuv se poskytuje záruka 3 měsíce.
Nyní už jsem tam delší dobu nebyla -nevím tedy jestli je na to nějaký zákon nebo čím se to řídí.

magicm18

Samozrejme,ze zhotovitel odpovida za kvalitu provedene opravy.Zakona zarucni doba na opravu veci je dle ustanoveni§654 odst.1 obcanskeho zakoniku 3 mesice.Plati,ze pokud byla oprava provedena vadne,mate pravo na bezplatne odstraneni vady zhotovitelem,ktery provedl upravu.Nelze-li vadu odstranit,mate pravo na zruseni smlouvy,nebo na primerene snizeni ceny opravy.

1popelka1

Ano, záruka se po opravě obuvi poskytuje, bohužel už nevím, na jak dlouho.