Posspi

Poradíte s výběrem špuntových sluchátek? Kvalita, cena, využití.

Krásný den všem! Potřeboval bych poradit, jak už název napovídá, s výběrem sluchátek. Jelikož se v tom absolutně nevyznám a nevím, jak jsou která dobrá a podle čeho vybrat, ptám se tady.

Co se týče ceny, hned na začátek řeknu, že za ně nechci dát více jak 500,– Kč. Ano, vím, že můj budget není moc vysoký, ale více prostě dohromady nedám. Sluchátka budu využívat především do školy, když někam pojedu, například na nějaký výlet a taky k notebooku, abych mohl pracovat na tvorbě muziky a nebo si prostě jen pustit písničky, film, abych nerušil okolí. Ještě jednou říkám, že se v tom vůbec nevyznám a netuším, podle čeho se řídit, jelikož je všude napsané něco jiného. Co by bylo ideální, tak třeba doporučit model, který seženu v kamenné prodejně, jelikož zítra odjíždím do Prahy na celý den a po cestě už bych chtěl poslouchat muziku. Nechci po půl roce sluchátka vyhodit, chtěl bych zkušenosti, rady a tipy na kvalitní špuntová sluchátka, která budou odpovídat ceně, nebudou rušit okolí a pro mě bude jejich užívání uspokojivou činností. Poslouchám převážně pop, indie rock, někdy i rap a jazz, ovšem žádný rock ani tvrdou muziku nečekejte. Byl bych rád, kdyby byly výrazné basy a ještě jednou, nějaký osvědčený model (značka).

Ještě jednou všem děkuju! Uděláte tím radost nejenom mně, ale také sobě:)

Odpovědi
Kryšpín

Zeptat se na ORL

xxx3

500 kč je málo na to, aby člověk ztrácel výběrem víc času. Prostě jdi do obchodu, vyzkoušej pár kousků a vemi si to, co se ti bude zdát příjemné.

Kepler

Především varuju před koupí sluchátek typu „tvrdá pecka“. Nikdy mi v uších neseděly a vypadávaly. Taky reprodukce nestála za nic. Nedávno jsem spolu s mp3 přehrávačem koupil sluchátka s měkkou a tenkou silikonovou gumou, které se dají do ucha vrazit dost hluboko a nevypadávají. Čím hlouběji v uchu jsou, tím víc basují. Přenos je neuvěřitelný a dodnes nechápu jak tam zní ty basy. Značka Hyundai, ale myslím, že existují podobné i u jiných značek. Nejlíp vyzkoušet přímo v prodejně.

paul1

Před časem jsem v TV viděl rozhovor s ušním lékařem , který říkal, že když potká někoho
se sluchátky v uších, tak to je jeho budoucí pacient. Jde o to, že ucpáním uší se tato dutina
nevětrá a dochází k zápalům

Pavouk44

Já mám dobrou zkušenost se sluchátkama Sony, takové ty základní špunty https://www.e­uronics.cz/sluchat­ka-sony-mdrex110lpb-ae-cerna-sonmdrex110lpba­e/p370576/ Stojí do 500 kč. Měl jsem už dvoje a vždy mi vydrželi docela dlouho (min. 3–4 roky). Zvuk je kvalitní a dobře drží v uších :)

Vojta24

třeba Samsung EO-EG920 … ostatně co ti brání použít sluchatka.heu­reka.cz a tam si určit v levém sloupci maximální cenu 500 a vybrat jen typ konstrukce „do uší“ … heureka ti pak zobrazi vsechny sluchatka v poradi od tech nejlepe hodnocenych primo uzivateli kteri je zakoupili pred tebou a kteri tam po sobe nechali podrobnou recenzi ? neni to lepsi nez se ptat tady ?

nyjono

Keplere, mně zase nevyhovuje ten typ, cotobě. Mám vyzkoušeno X sluchátek se silikonovými i molitanovými špuntíky a vypadávají mi.
Mám jedny tvrdé. ty zahnuté a jsou super.